Szolgáltatások

Az óvodában választható fakultatív foglalkozások

• okosító torna
  • angol kézműves foglalkozás 5 éves kortól
  • judo

Angol nyelv oktatás

Miért jó idegen nyelvet tanulni óvodáskorban?

Az óvodáskorú gyerekek spontán utánzással, tapasztalatok útján tanulnak, ami nagyban elősegíti a gátlások nélküli kommunikációt és a helyes kiejtést.

A gyerekek több érzékszervükkel is szívják magukba az angol nyelvet, gyakorolják a szavakat. Mindeközben jól érzik magukat és észre sem veszik, hogy egy idegen nyelvet sajátítanak el, és hatalmas szókincset halmoznak fel.

Ösztönösség, nyitottság, bátorság van bennük, nem az idegen nyelvre figyelnek, hanem játszani szeretnének és eközben tanulnak.

A foglalkozásainkra is ez a jellemző, rengeteg mondókát, dalt, mesét hallgatunk, tanulunk, és mozgásos tevékenységeket végzünk. A lényeg, hogy a gyerekek jól érezzék magukat.

A nyelvtanulás fejleszti a kreativitást és empatikusabbá, nyitottabbá is teszi a gyerekeket!

Egy idézettel szerezném összefoglalni, hogy miért is tartjuk fontosnak a korai nyelvtanulás fontosságát:

“Az idősebb gyorsabb, de a fiatalabb jobb”

Budapest, Csepel