Bemutatkozás – Montessori óvoda csepel

Ismerje meg óvodánkat!

A Gyermekház Montessori Óvoda 2001-2002. tanévben kezdte meg a működését a XXI. kerületben. Csepel központjában lévő önkormányzati óvoda egyik csoportszobáját és a hozzá tartozó egyéb helyiségeket béreltük. 2009. szeptemberétől új helyen, de továbbra is a kerületben, kedvezőbb feltételekkel biztosítjuk óvodásaink nevelését, fejlesztését. Jelenleg két kislétszámú csoporttal működik az óvoda, de tervezzük egy bölcsődei csoport beindítását . Óvodánk egésznapos ellátást biztosít 7 órától 17 óráig tartó nyitvatartással.

minosites

MISSZIÓNK

Óvodánkban a nevelés a Montessori pedagógia sajátos értékeinek, módszerének megfelelően kialakított helyi nevelési program szerint folyik, melybe a játék értékeit is integráltuk.

Maria Montessori olasz orvos-pedagógus a gyermeki fejlődés pontos tanulmányozásának segítségével alakította ki nézeteit. Óvodánkban a gyerekek egyéni ütemben haladva, önállóan és személyesérdeklődéstől vezetvefedezik fel a világot.

A Montessori eszközök segítik az élmények, tapasztalatok megszerzését, feldolgozását, tudatosítását és így az ismeretté válást. A különböző tevékenységeken keresztül minden gyermek természetes fejlődését, spontán érdeklődését és egyéni munkatempóját követve jut el a megismerés, a tudás szintjéig.

ISMERJE MEG PEDAGÓGUSAINKAT!

Kiváló óvodapedagógusokkal várjuk Önt, s gyermekét.

Családias légkörben, s folytonos szakmai fejlődésben telnek napjaink, hogy az Ön gyermeke a lehető legjobb nevelést kapja.

Kiváló Pedagógusok 90%
Művészeti Oktatásunk 85%
Pszichológiai alkalmasságunk 97%
Lángné Németh Ildikó
Óvodavezető Óvodapedagógus / Montessori
Sebestyén Szilvia
Óvodapedagógus
Láng Anita
Pedagógiai asszisztens

ÉRTÉKEINK
Amelyektől még jobbak vagyunk

A gyerekek tapasztalataikat, ismereteiket a következő nevelési területeken gyarapíthatják:

• anyanyelvi nevelés
  • matematikai nevelés
  • kozmikus nevelés / természet és társadalom megismerése /
  • művészeti nevelés / irodalom-, zene-, mozgás-, képzőművészet/
  • játékos angol nyelvoktatás
  • logopédia

A  BEIRATKOZÁSRÓL

Óvodánk 2,5 éves kortól iskolaérettségig fogad gyermekeket.

• A csoport létszámától függően évközben is veszünk fel gyermekeket.
  • Vegyes életkorú csoportunkban a sajátos nevelési igényű gyermekek fejlesztését, nevelését is felvállaljuk.
  • Telefonon történő megbeszélés után személyes találkozás , ismerkedés után lehet beiratkozni.

Az óvodai beíratáshoz szükséges:

• Orvosi igazolás az óvodai alkalmasságról
  • a gyermek személyi lapja
  • a beírató szülő személyazonossági igazolványa, lakcímkártyája
  • gyermek TAJ kártyája
  • születési anyakönyvi kivonata.

Nyílt napjainkon minden érdeklődőt szeretettel várunk!